Grupa w resorcie klimatu zbada prywatyzację sieci ciepłowniczej w Warszawie

19 stycznia 2021, 10:15 Alert
Warszawa
Warszawa. Fot. Pixabay

Po poważnych usterkach w obliczu ataku zimy przedstawiciel rządu zapowiedział, że specjalna gupa robocza w ministerstwie klimatu i środowiska, którą nazwał „komisją” zbada prywatyzację warszawskiej sieci ciepłowniczej.

– Mamy kolejne awarie uniemożliwiające dostawy ciepła – przyznał wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. – Od 2011 roku podmiot prywatny realizuje dzisiaj zadania miasta stołecznego. Uważamy, że po tylu latach Warszawiakom należy się odpowiedź czy ta prywatyzacja, moim zdaniem największy skandal z czasów Platformy Obywatelskiej, była z punktu widzenia wielu lat opłacalna i czy była dobrą decyzją.

Minister Ozdoba ogłosił powołanie grupy roboczej do spraw zbadania procesu prywatyzacji warszawskiej sieci ciepłowniczej. – Kolejne usterki są spektakularne. Jest mowa o gigantycznych problemach – przypomniał.

Warszawska sieć ciepłownicza jest zarządzana przez Veolię, firmę francuską. Komisja powołana przez ministra Ozdobę sporządzi raport na temat jej funkcjonowania. Minister wspomniany wyżej zapowiedział, że zaprosi do jej prac byłą prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz i poprosi o sugestię jakich innych urzędników poprosić o pomoc.

Wojciech Jakóbik