Kopacz o nowych drogach na Podlasiu: w planie via Baltica, S8 i S19

15 września 2015, 12:00 Drogi

Budowa trasy via Baltica (S61), która poprawi połączenia transportowe z Litwą i innymi państwami bałtyckimi, dokończenie drogi S8 i droga ekspresowa S19, na którą czeka cała Polska Wschodnia – to kluczowe inwestycje drogowe na Podlasiu. Premier Ewa Kopacz przedstawiła je na poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami środowisk lokalnych Hajnówki i okolicznych miejscowości.

„Przyjechałam tu z dobrymi wiadomościami – premier Ewa Kopacz zwróciła się do mieszkańców Hajnówki. Te dobre wieści, którymi szefowa rządu podzieliła się z Podlasiakami, dotyczyły niedawno przyjętego przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych. Jak państwo wiecie, w tym programie wasz region był szczególnie dowartościowany jako ten, który odgrywa szczególną rolę w rozwoju naszego kraju. Dlatego też będziemy kontynuować budowę drogi S8 – mówiła szefowa rządu. Dodała przy tym, że w planie ujęto też drogę S61 via Baltica. Ta droga połączy i poprawi połączenie z Litwą, ale też innymi państwami bałtyckimi. To, na co najbardziej czekacie, to pewnie droga S19. I ta droga znalazła się w naszym programie – zaznaczyła premier Ewa Kopacz.

Realizacja obietnic z exposé

Polacy powinni wreszcie zarabiać, tak jak zarabia się na Zachodzie – zaznaczyła premier Ewa Kopacz. Dodała przy tym, że wzrost płac to wyzwanie na następne cztery lata. Szefowa rządu podkreślała, że politycy wygłaszają obietnice licząc na to, że nikt ich nie rozliczy. Zapowiedzi premier zawarte w exposé sprzed roku były jednak ostrożne, dlatego udało się je zrealizować. To jest moja wizytówka i moja legitymacja do tego, żeby jeżdżąc po Polsce mówić: chcę przez cztery lata zrobić coś konkretnego, a to coś konkretnego ja nazywam lepszym życiem Polaków – powiedziała szefowa rządu.

Premier Ewa Kopacz zaznaczyła też, że jej zdaniem Polska to państwo, które maksymalnie wykorzystało szanse, jakie stworzyły nam środki europejskie. Każdy rozsądny Polak nie powie, że Polska dzisiaj jest tym samym krajem – jeśli chodzi o jej wygląd, infrastrukturę – jak jeszcze osiem lat temu – mówiła szefowa rządu.

Obok spotkania z mieszańcami Hajnówki, kolejnym punktem w poniedziałkowym planie premier Ewy Kopacz była wizyta w hajnowskim Soborze Świętej Trójcy.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów