Kopalnia Bogdanka nie zwiększyła wydobycia, teraz prezes zakładu może zostać odwołany

14 września 2022, 13:30 Alert

Po tym jak Kopalnia Bogdanka nie zwiększyła wydobycia zgodnie z zapowiedziami. Zostanie rozpatrzony wniosek o odwołanie prezesa zakładu, o czym poinformował minister Jacek Sasin.

Logo Enei. Fot. BiznesAlert.pl
Logo Enei. Fot. BiznesAlert.pl

Prezes LW Bogdanka może zostać odwołany

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin rozmawiał z prezesem Grupy Enea Pawłem Majewskim. Tematem rozmów były m.in. dalsze losy prezesa Kopalni Bogdanka. Podczas Rady Nadzorczej LW Bogdanka (Lubelski Węgiel Bogdanka), która odbędzie się w piątek 16 września, zostanie rozpatrzony wniosek o odwołanie prezesa Artura Wasila . Zakład do tej pory nie zwiększył swojego wydobycia.

Prezes Bogdanki kieruje zakładem drugą kadencję, kolejną rozpoczął w czerwcu tego roku. Zakład jest częścią Grupy Enea. LW Bogdanka podała w ostatnich dniach, że w związku z nieprzewidzianymi wcześniej okolicznościami, kopalnia musi obniżyć cele produkcyjne na ten rok do około 8,3 mln ton węgla handlowego. Wcześniejszym progiem było 9,3 mln ton, kiedy w 2021 roku było to okrągłe 10 mln ton.

Konferencja wynikowa Grupy Enea

W nadchodzący czwartek 15 września 2022 roku, odbędzie się konferencja wynikowa Grupy Enea, na które zostaną zaprezentowane wyniki pierwszego półrocza 2022 roku.

Twitter/Rzeczpospolita/Maria Andrzejewska

Komisja chce zwalczyć kryzys wywołany przez Putina i proponuje bank wodorowy