Kroplewski dla „Sieci”: PGNiG jest nastawiony na innowacje i rozwój

6 sierpnia 2018, 15:15 Gaz

W rozmowie z tygodnikiem Sieci, Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG S.A. ds. rozwoju podkreślił, że jest bardzo zadowolony z działalności centrum start-upowego InnVento. Spółka nawiązała współpracę z 18 start-upami w przeciągu roku.

Łukasz Kroplewski / fot. PGNiG

Łukasz Kroplewski zaznaczył, że spośród 100 firm i zespołów, które zgłosiły się do inkubatora technologicznego PGNiG spółka nawiązała współpracę z 18 start-upami. Jak poinformował prezes PGNiG część projektów jest obecnie na etapie wdrażania. Jako przykład podał nowoczesne rozwiązanie oparte na platformie Digital Workplace usprawniające komunikację wewnętrzną, zarządzanie wiedzą i produktywnością oraz aplikację bazującą na technologii VR, która służy do szkolenia serwisantów stacji gazowych. Realizowane przez start-upy projekty będą mogły być wykorzystana w różnych obszarach działalności grupy kapitałowej PGNiG.

Prezes Kroplewski podkreślił, że niezależnie od InnVento, Spółka PGNiG samodzielnie prowadzi działania w obszarze badań, rozwoju i innowacji. Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze PGNiG prowadzi prace nad urządzeniem o nazwie SMOK, które służy do precyzyjnego pomiaru przepływu gazu skroplonego z autocysterny. Urządzenie to pozwoli rozszerzyć działalność handlową PGNiG i trafić do nowej grupy docelowej.

Jak zapewnił Kroplewski, udana współpraca PGNiG ze start-upami jest możliwa dzięki przejrzystym zasadom i jasno określonym oczekiwaniom. PGNiG opracował i wdrożył „Model ochrony własności intelektualnej w obszarze B+R” – kodeks zarządzania własnością intelektualną w obszarze badań i rozwoju oraz w innowacjach. Kodeks ten ma pomóc we współpracy i budowaniu relacji opartych na zaufaniu i rozumieniu wzajemnych potrzeb.

Tygodnik Sieci/CIRE.pl