Krynica-2017: O innowacyjnych rozwiązaniach nie tylko w biznesie

28 sierpnia 2017, 15:00 Alert

Choć polska gospodarka w ostatnich latach rozwijała się bardzo dynamicznie, dla utrzymania tego wzrostu i nadania mu trwałych fundamentów potrzebne są inwestycje, szczególnie w obszarach cyfryzacji i gospodarki 4.0. Tematyka nowych technologii w biznesie będzie szeroko dyskutowana podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju (5-7 września).

Forum Ekonomiczne
Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju (fot. Instytut Studiów Wschodnich/Forum Ekonomiczne)

Kluczowym elementem działania państwa powinno być nie tylko dążenie do wzrostu PKB, ale także wyrównywanie szans gospodarczych dla regionów i eliminacja „białych plam” na mapie kraju. O prowadzeniu przemyślanej i skoordynowanej polityki inwestycyjnej od szczebla ministerialnego, aż do gminnego dyskutować będą prelegenci panelu „Inwestycje w Polsce – lekki spacer czy bieg z przeszkodami?”. W debacie wezmą udział m.in. Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju oraz Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Natomiast przyjęte w ostatnich latach programy wspierające innowacyjny biznes będą głównym tematem dyskusji „Poszukiwanie, inspiracja, postęp – droga do rozwoju biznesu”. Przyjęcie Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, utworzenie Rady ds. Innowacyjności, powstanie ustawy o wspieraniu działalności innowacyjnej czy nowa ulga podatkowa na badania i rozwój – to niewątpliwie znaczące kroki naprzód w kierunku osiągnięcia pozycji liderów innowacji. Aby to osiągnąć, wymagane są liczne inicjatywy i regulacje. Uczestnicy tego panelu to m.in.: Krzysztof Szubert, pełnomocnik rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego, Iain Maxwell, dyrektor zarządzający Canon Polska i Robert Stelmaszczyk, prezes Innogy Polska.

W programie XXVII Forum Ekonomicznego nie zabraknie również tematu sztucznej inteligencji. Tej kwestii będzie poświęcony panel „Sztuczna inteligencja (AI) – szansa i wyzwanie dla firm w Polsce”. Na świecie tylko w ubiegłym roku zainwestowano kilkadziesiąt miliardów dolarów w rozwiązania AI, takie jak machine learning (uczenie się maszyn), przetwarzanie mowy czy inteligentne roboty. Dyskutować o tym będą m.in.: Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP i Anna Pawlak-Kuliga, prezes Ikea Retail Polska.

Organizatorem XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym partnerem jest Województwo Małopolskie.

Szczegółowe informacje dot. Forum Ekonomicznego znajdziecie Państwo na stronie www.forum-ekonomiczne.pl