Kulczyk: Polenergia chce uwolnić swój potencjał. Sprzedaje część akcji

21 maja 2015, 09:42 Alert
Polenergia

(CIRE)

Mansa Investments, kontrolowana przez Kulczyk Investments, sprzedała w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu 7 mln akcji Polenergii, stanowiących 15,40 proc. akcji spółki, po 27 zł za papier – podało Kulczyk Investments w komunikacie.

Według Kulczyk Investments transakcja spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, którzy zgłosili popyt na liczbę przekraczającą ilość oferowanych akcji.

Spółka podkreśla, ze realizacja transakcji pozwoliła na zwiększenie liczby akcji w wolnym obrocie (freefloat), co powinnno zwiększyć jej atrakcyjność dla inwestorów oraz na pozwoli na dywersyfikację akcjonariatu spółki dzięki zaoferowaniu przeważającej części akcji nowym inwestorom, którzy dotychczas nie byli akcjonariuszami Polenergii, w tym inwestorom zagranicznym, którzy stanowili znaczącą część popytu.

Jak informuje Kulczyk Investments przewidywane wpływy brutto z transakcji na rzecz Mansa Investments wynoszą 189 mln zł. Po sprzedaży 15,4 proc. akcji Kulczyk Investments pozostanie pośrednio większościowym akcjonariuszem Polenergii.

– Podjęliśmy decyzję o sprzedaży części udziałów Polenergii, aby zwiększyć freefloat i uwolnić potencjał wzrostu wartości spółki, z korzyścią dla wszystkich jej akcjonariuszy. Transakcja zakończyła się sukcesem, a oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem nowej grupy akcjonariuszy. Jako Kulczyk Investments wierzymy w dalszy rozwój oraz strategię spółki i pozostajemy większościowym akcjonariuszem Polenergii, która jest strategicznym aktywem naszej Grupy – powiedział Sebastian Kulczyk, prezes zarządu Kulczyk Investments.