Kwieciński: Pomimo pandemii, PGNiG osiąga dobre wyniki

27 sierpnia 2020, 11:15 Energetyka
Jerzy Kwieciński PGNiG
Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Fot. PGNiG

– Pandemia koronawirusa osłabiła polską gospodarkę, ale na tle innych państw Europy, w tym Niemiec czy Włoch, wyglądamy dobrze. Z kolei PGNiG błyszczy na tle polskiej gospodarki osiągając najlepsze wyniki w historii – powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Dobre wyniki PGNiG

Jego zdaniem tak jak polska gospodarka dobrze wygląda na tle Europy, tak PGNiG dobrze wypada na tle naszej gospodarki. – Możemy śmiało powiedzieć, że cała nasza grupa kapitałowa ma najlepsze wyniki w historii. Już rok temu wydawało się, że w pierwszym i drugim kwartale wyniki PGNiG będą historycznie najlepsze, ale ten rok jest jeszcze lepszy- zapewnił Kwieciński. Wyniki PGNiG za drugi kwartał i pierwsze półrocze tego roku są najlepszymi rezultatami, jeśli chodzi o zysk operacyjny i zysk netto w przypadku całej polskiej giełdy.

– Kiedy nasz nowy zarząd przejmował stery na początku tego roku, byliśmy na 7. miejscu wśród spółek giełdowych. W czasie pandemii, w tym najbardziej krytycznym momencie w marcu nawet spadliśmy na 8. miejsce. A w tej chwili jesteśmy na 2. miejscu, po CD Projekcie i jesteśmy największą polską spółką przemysłową pod względem kapitalizacji – podkreślił Jerzy Kwieciński. Według niego te rekordowe wyniki zostaną przebite dopiero za parę lat przez nową spółkę powstałą z połączenia PGNiG z Orlenem i Lotosem.

Źródło: Polska Agencja Prasowa, opracował Michał Perzyński

Pilotaż PGNiG pomoże w walce z koronawirusem