Robert Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę

5 grudnia 2020, 13:00 Alert
Robert Lewandowski piłka nożna
Robert Lewandowski / Źródło: commons.wikimedia.org

Robert Lewandowski, piłkarz Bayernu Monachium, inwestuje w fotowoltaikę. Reprezentant Polski zakupił pakiet udziałów spółki Hymon poprzez wehikuł inwestycyjny.

Inwestycja w przyszłość

Hymon jest jednym z liderów na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. – OZE to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem rozwoju w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecującą przyszłość – stwierdził Robert Lewandowski.

Prezes Hymona Jacek Strzesak przyznaje, że rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. – Doskonale pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno marzyliśmy, by przekroczyć magiczną barierę 1 MW mocy montowanych instalacji miesięcznie, teraz osiągnęliśmy poziom 7 MW i coraz bardziej realnie myślimy o perspektywie 10 MW – powiedział.

Firma podaje, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowała wzrost obrotów o 300 procent, szykuje ekspansję poza granicami kraju i przygotowuje się do wejścia na giełdę.

Lewandowski po raz kolejny inwestuje pieniądze w branżę, która nie jest bezpośrednio związana z piłką nożną. Polak jest najlepiej opłacanym piłkarzem w Niemczech, ale stara się działać również na innych polach. Zarabia na reklamach i w mediach, inwestuje w domy mediowe, restauracje oraz nieruchomości.

Spółka z Tarnowa w ciągu trzech kwartałów 2020 roku zamontowała mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 50 MW i planuje zakończyć rok na poziomie 80 MW (w 2019 roku było to nieco ponad 30 MW).

Hymon/Jędrzej Stachura

Legia Warszawa zamontowała fotowoltaikę w swoim centrum treningowym