Macierewicz: Jedność i bezpieczeństwo NATO jest całościowe

21 czerwca 2016, 13:15 Bezpieczeństwo

– To największy szczyt NATO i pierwszy, który odbywa się w Warszawie. To dobry szczyt. Szczyt, który przesądzi o tym, że świat będzie bezpieczny – powiedział na spotkaniu z mediami minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

fot. mjr Robert SIemaszko/ CO MON

W poniedziałek na stadionie PGE Narodowy odbył się briefing szefa MON w związku z przygotowaniami do szczytu NATO w Warszawie.

Jak podkreślił minister Antoni Macierewicz w Warszawie za 18 dni na szczycie NATO spotka się 58 delegacji z całego świata, żeby radzić nad bezpieczeństwem świata.

Minister pytany o udział wojska w koalicji przeciw tzw. Państwu Islamskiemu powiedział – Jedność i bezpieczeństwo NATO jest całościowe. Nie można skupiać się wyłącznie na bezpieczeństwie flanki południowej czy wschodniej (…) Mamy świadomość, że zagrożenie płynie z tego samego miejsca i mamy świadomość, że solidarność, którą uzyskujemy od naszych partnerów, dzięki czemu flanka wschodnia będzie broniona, wymaga solidarności wobec tych państw, które najbardziej zagrożone są atakiem z południa.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej