MAP ustanawia pełnomocnika ds. morskich farm wiatrowych

27 lutego 2020, 12:00 Alert
Morskie Farmy Wiatrowe. Fot.: WindEurope
Morskie Farmy Wiatrowe. Fot.: WindEurope

Ministerstwo aktywów państwowych ustanawia pełnomocnika do spraw koordynacji działań podmiotów objętych właścicielskim nadzorem ministra aktywów państwowych w procesie realizacji inwestycji w zakresie morskich farm wiatrowych – wynika z zarządzenia MAP.

Rekomendacje i kierunki

Do zadań pełnomocnika należy m.in. opracowywanie rekomendacji i wyznaczanie kierunków działań podmiotów nadzorowanych przez ministra aktywów państwowych w celu sprawnej realizacji inwestycji w zakresie morskich farm wiatrowych.

Do zadań pełnomocnika należy także koordynowanie współpracy pomiędzy podmiotami, identyfikowanie potrzeb i rekomendowanie kierunków dokonywania ewentualnych zmian w obowiązujących przepisach prawa oraz w regulacjach wewnętrznych dotyczących nadzoru właścicielskiego mających na celu usprawnienie realizacji inwestycji, współpraca z pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa oraz reprezentowanie ministra aktywów państwowych na spotkaniach dotyczących problematyki realizacji inwestycji.

Tematem morskiej energetyki wiatrowej w MAP zajmuje się wiceminister Zbigniew Gryglas.

Polska Agencja Prasowa

PKP Intercity sięgnie po OZE dzięki Tauronowi

p