Marszałkowski: Joe Biden prawdopodobnie nie złagodzi polityki wobec Nord Stream 2 (WIDEO)

8 grudnia 2020, 13:00 Energetyka
Mariusz Marszałkowski
Mariusz Marszałkowski

Redaktor BiznesAlert.pl Mariusz Marszałkowski opowiedział MarketNews24 o perspektywie sankcji amerykańskich wobec Nord Stream 2, stosunku Joe Bidena do tego projektu oraz zakulisowych działaniach prowadzonych w Waszyngtonie przez stronników bałtyckiej inwestycji Gazpromu.

Nowy prezydent, nowe sankcje?

Lobbyści Gazpromu rozpowszechniają informacje, że nowy prezydent USA Joe Biden złagodzi sankcje wobec Nord Stream 2. Zdaniem Mariusza Marszałkowskiego, ich argumentacja jest taka, że nałożenie nowych sankcji jeszcze bardziej skomplikuje relacje z państwami Unii Europejskiej. – A zwłaszcza z Niemcami i tego nie chce nowy prezydent USA – przyznał w rozmowie z MarketNews24.

W tej sprawie, dotyczącej inwestycji Gazpromu, stanowiska Demokratów i Republikanów są sobie bliskie. I to Kongres doprowadził w 2019 roku do przyjęcia ustawy sankcyjnej, którą ostatecznie podpisał D.Trump.

– Sytuacja jest jednak taka, że Demokraci konsekwentnie prezentują w Kongresie swój bardzo negatywny stosunek wobec gazociągu Nord Stream 2. Nie ma powodów, aby przypuszczać, że Joe Biden złagodzi retorykę wobec Nord Straem 2 i należy się spodziewać nowych sankcji – podkreśla redaktor BiznesAlert.pl.

Opracował Jędrzej Stachura

Polska liczy na to, że Biden będzie kontynuował kurs Trumpa wobec Nord Stream 2