Minister Teresa Piotrowska: Jestem dumna z Waszej służby

29 lipca 2015, 11:15 Bezpieczeństwo
1-23872_g

Minister Teresa Piotrowska wzięła udział w poniedziałkowych obchodach Święta Policji, które odbyły się w Wałbrzychu. Szefowa resortu spraw wewnętrznych, wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu, wręczyła 137 funkcjonariuszom mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także odznaczyła Brązową Odznaką 4 zasłużonych policjantów.

Uroczystość była okazją do uhonorowania funkcjonariuszy, którzy każdego dnia stoją na straży naszego bezpieczeństwa i porządku publicznego. – Wasz profesjonalizm, zaangażowanie, wzorowa postawa i ofiarność budują wielkie zaufanie społeczne i poczucie bezpieczeństwa każdego obywatela – stwierdziła minister Teresa Piotrowska. – Stoicie zawsze po stronie prawa i bezpieczeństwa, dlatego musicie konfrontować się z bezprawiem, niebezpieczeństwem i złem – dodała.

Podczas obchodów Święta Policji w Wałbrzychu Minister Spraw Wewnętrznych wręczyła Brązowe Odznaki 4 funkcjonariuszom, którzy szczególnie zasłużyli się w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego. Wspólnie z inspektorem Wojciechem Ołdyńskim, Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu, minister Teresa Piotrowska wręczyła również awanse na wyższe stopnie służbowe w ramach korpusu 137 policjantom: 6 oficerom, 74 aspirantom i 57 podoficerom. – Jestem dumna z Waszej służby, z Waszego profesjonalizmu, z Waszej postawy i osiągnięć, a także z Waszej ofiarności – stwierdziła szefowa resortu.

Ponadto Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu wręczyli listy gratulacyjne dwóm funkcjonariuszom, którzy 19 lipca uratowali życie młodemu mężczyźnie. Podczas uroczystości uczczona została także minutą ciszy pamięć aspiranta sztabowego Marka Dziakowicza, który w minionym tygodniu zginął tragicznie ratując tonącego nastolatka.

– Słowa: odpowiedzialność, zaangażowanie, gotowość do poświęceń i ofiarność towarzyszące służbie każdego policjanta nabrały szczególnego wymiaru. St. asp. Marek Dziakowicz stał się wzorem najwyższej odpowiedzialności, najwyższego zaangażowania i najwyższego poświęcenia. W tych trudnych chwilach jesteśmy myślami z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi aspiranta Dziakowicza – zakończyła Teresa Piotrowska.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych