(Ministerstwo Rozwoju)
Podczas trwających Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, wiceminister rozwoju Paweł Chorąży podpisał Memorandum „Polska Krajem Partnerskim Hannover Messe 2017”. – Wsparcie rozwoju innowacyjnych firm i ich ekspansji zagranicznej to jedno z najważniejszym zadań polskiego rządu – zaznacza minister Chorąży.
Ze strony targów hanowerskich dokument podpisał Dr. Jochen Köckler, przedstawiciel Zarządu Deutsche Messe AG. Rząd federalny na uroczystości podpisania reprezentowała Brigitte Zypries, sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii, Pełnomocnik Rządu ds. Lotnictwa i Kosmosu.
– Wsparcie rozwoju innowacyjnych firm i ich ekspansji zagranicznej to jedno z najważniejszym zadań polskiego rządu. Międzynarodowe Targi Przemysłowe w Hanowerze są doskonałą okazją dla polskiego biznesu zarówno do prezentacji technologicznie zaawansowanych produktów, jak i pozyskania nowych cennych kontaktów. Jako Kraj Partnerski Hannover Messe 2017 chcemy pokazać różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki opartej na innowacjach i rozbudować nasze międzynarodowe relacje zagraniczne – powiedział wiceszef resortu P. Chorąży.
Dr. Klöckner w swoim wystąpieniu podkreślił, że bardzo się cieszy, że to właśnie Polska będzie Krajem Partnerskim następnej edycji targów. Dodał, że „polski przemysł w wielu branżach imponuje potencjałem wzrostu i ładunkiem innowacji i jest bardzo interesujący dla przedsiębiorstw i inwestorów z całego świata. Hannover Messe to dobre miejsce aby zaprezentować siłę polskiej gospodarki i zintensyfikować kontakty zagraniczne, w tym zwłaszcza pomiędzy partnerami z Polski i Niemiec.”
Krajem Partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe są Stany Zjednoczone. Polska prezentuje się na stoisku informacyjnym o powierzchni 100 m2, zorganizowanym przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Berlinie. Stoisko polskie, w atrakcyjnej formie namiotu sferycznego, znajduje się w hali 3 „Global Business & Markets”, w bezpośrednim sąsiedztwie głównego pawilonu USA. Do współpracy zaproszono polskie regiony i izby gospodarcze, które zaprezentują osiągnięcia w zakresie nowych technologii i innowacji. Partnerem jest również Akademickie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, które m.in. wyeksponuje przygotowywany do światowego konkursu „łazik marsjański”. Łącznie na targach zaprezentuje się prawie 60 wystawców z Polski.
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. W ubiegłym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.