Młodzi naukowcy z Polski zwiedzili zachodnie instalacje techniczne

27 października 2017, 10:30 Alert

 

Kolnbreiner Dam TEZE
fot. TEZE

Sześć krajów i cztery obiekty. Zakończył się tegoroczny Wyjazd Naukowo-Techniczny Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej, któremu patronował BiznesAlert.pl.

W czasie tygodniowej podróży młodzi naukowcy zwiedzili zaporę wodną Kölnbreiner Dam (Austria), fabrykę silników tłokowych GE Jenbacher (Austria), centrum badań jądrowych Cadarache (Francja) oraz CERN (Szwajcaria).

Podczas Wyjazdu odbywały się również sesje naukowe, na których uczestnicy prezentowali swoje artykuły naukowe. Każdy artykuł był pisany pod opieką jednego z członków kadry naukowej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Tematy poruszały różnorodną tematykę z zakresu nowoczesnych rozwiązań w energetyce.

Niestety w trakcie Wyjazdu nie odbyły się dwie zaplanowane wcześniej wizyty. Odwiedziny na lotnisku Linate pod Mediolanem (Włochy) w celu zobaczenia układu trójgeneracyjnego zostały odwołane ze względu na nagłą awarię w zakładzie.

Natomiast zwiedzanie elektrowni jądrowej Bugey (Francja) nie doszło do skutku ze względu na incydent z udziałem aktywistów Greenpeace. Przypomnijmy: 12 października nad ranem aktywiści wtargnęli na teren elektrowni jądrowej Cattenom i odpalili tam fajerwerki. Ze względu na naruszenie środków bezpieczeństwa EDF zawiesił na tydzień wizyty we wszystkich swoich obiektach.

Wyjazd sponsorowały EDF, Instytut Lotnictwa, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz Wärtsilä.

GE Jenbacher

fot. BiznesAlert.pl