Młodzieżowy Strajk Klimatyczny protestuje przeciwko bierności polityków podczas koronawirusa

2 kwietnia 2020, 15:00 Alert
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje kolejny strajk internetowy. Działania mają na celu podniesienie świadomości społeczeństwa w walce z kryzysem klimatycznym podczas pandemii koronawirusa – informuje MSK.

Potrzeba działania

Przedstawiciele MSK zapowiedzieli, że 3 kwietnia 2020 roku polskie społeczeństwo będzie mogło dołączyć do międzynarodowej mobilizacji internetowej, mającej na celu podkreślenie potrzeby działania w obliczu kryzysu klimatycznego.

– Chcemy być odpowiedzialni wobec obu kryzysów – epidemicznego i klimatycznego. Dlatego rezygnujemy z dotychczasowej formy strajku i znajdujemy nowe sposoby na protest przeciwko bierności polityków wobec postępującego kryzysu klimatycznego – Michał Grzywa, aktywista MSK.

MSK poinformowało, że strajk online to termin parasolowy, pod którym będzie krył się szereg różnorodnych działań w sieci. Jednym z nich jest hasztag (#ClimateStrikeOnline), pod którym już wiele osób zdążyło wrzucić swoje zdjęcie, pokazując zaangażowanie w protest.

Wszystkie te akcje będą koncentrowały się na stronie MSK, na której już ruszył licznik strajkujących oraz krótki samouczek z działaniami, które można podjąć.

Aktywiści apelują o traktowanie kryzysu klimatycznego przynajmniej równie poważnie, jak kryzysu związanego z COVID-19. – Myjcie ręce, ale nie umywajcie rąk od odpowiedzialności za klimat – mówią.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Jędrzej Stachura

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wchodzi do Internetu