AlertŚrodowisko

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny protestuje przeciwko bierności polityków podczas koronawirusa

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje kolejny strajk internetowy. Działania mają na celu podniesienie świadomości społeczeństwa w walce z kryzysem klimatycznym podczas pandemii koronawirusa – informuje MSK.

Potrzeba działania

Przedstawiciele MSK zapowiedzieli, że 3 kwietnia 2020 roku polskie społeczeństwo będzie mogło dołączyć do międzynarodowej mobilizacji internetowej, mającej na celu podkreślenie potrzeby działania w obliczu kryzysu klimatycznego.

– Chcemy być odpowiedzialni wobec obu kryzysów – epidemicznego i klimatycznego. Dlatego rezygnujemy z dotychczasowej formy strajku i znajdujemy nowe sposoby na protest przeciwko bierności polityków wobec postępującego kryzysu klimatycznego – Michał Grzywa, aktywista MSK.

MSK poinformowało, że strajk online to termin parasolowy, pod którym będzie krył się szereg różnorodnych działań w sieci. Jednym z nich jest hasztag (#ClimateStrikeOnline), pod którym już wiele osób zdążyło wrzucić swoje zdjęcie, pokazując zaangażowanie w protest.

Wszystkie te akcje będą koncentrowały się na stronie MSK, na której już ruszył licznik strajkujących oraz krótki samouczek z działaniami, które można podjąć.

Aktywiści apelują o traktowanie kryzysu klimatycznego przynajmniej równie poważnie, jak kryzysu związanego z COVID-19. – Myjcie ręce, ale nie umywajcie rąk od odpowiedzialności za klimat – mówią.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Jędrzej Stachura

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wchodzi do Internetu


Powiązane artykuły

Felicity Ace. Źródło: wikimedia

Sąd zdecyduje, kto odpowiada za tysiące Volkswagenów na dnie oceanu

W dniu 2 lipca 2025 roku rozpoczęła się rozprawa przed Sądem Krajowym w Brunszwiku dotycząca konsekwencji finansowych awarii frachtowca „Felicity Ace”...

Glapiński: Inflacja obniża się, ale odmrożenie cen energii może to zmienić

Zdaniem prezesa NBP inflacja będzie obniżała się z kwartału na kwartał. Możliwy jest jednak jej czasowy wzrost po odmrożeniu cen...
Komisja Europejska. Fot. Flickr

KE chce redukcji 90 procent emisji do 2040 roku. Polska: Nierealne

Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowego celu klimatycznego: redukcja emisji gazów cieplarnianych o 90 procent do 2040 roku w stosunku do...

Udostępnij:

Facebook X X X