Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wchodzi do Internetu

20 marca 2020, 14:45 Alert
90232350_543367819621780_5230007089660690432_o
Strajk Online/Fot. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, młodzi ludzie będą mogli dołączyć się do strajku w internecie. Rusza międzynarodowa mobilizacja w sprawie kryzysu klimatycznego – zapowiedział Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Pandemia i kryzys klimatyczny

– Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z tej sytuacji, dlatego działamy odpowiedzialnie wobec obu kryzysów. Nierozsądnym byłoby organizowanie masowych demonstracji w trakcie epidemii, dlatego zmieniamy formę naszego strajku. Zależy nam na tym, żeby kryzys klimatyczny został potraktowany z równym zaangażowaniem, jak to wokół COVID-19. Nie możemy lekceważyć żadnego kryzysu. Kryzys klimatyczny wymaga stawienia mu czoła – informują aktywistki i aktywiści.

MSK przyznaje, że forma kwietniowego strajku może się zmieniła, ale pomimo okoliczności jego przekaz pozostaje bez zmian. Wciąż domagają się od przyszłego prezydenta odpowiedzialnej postawy w dobie kryzysu klimatycznego.

– Następne 10 lat będzie kluczowe, dlatego obecne wybory są tak ważne. Potrzebujemy prezydenta, który przez następne pięć lat będzie wyznaczał nowy tor dla polskiej polityki klimatycznej, korzystał ze swojej inicjatywy ustawodawczej i wetował wszelkie ustawy przyczyniające się do eskalacji kryzysu klimatycznego – pisze MSK na Facebooku.

Już wkrótce mają się pojawić dalsze informacje na temat tego w jakiej formie będzie się odbywał strajk online.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Perzyński: Walka o klimat w trybie zdalnym. To się może sprawdzić (FELIETON)