Morawiecki: Prace nad Centralnym Portem Komunikacyjnym będą kontynuowane

22 kwietnia 2020, 10:15 Infrastruktura

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował na Facebooku sesję pytań i odpowiedzi, podczas której zaznaczył, że inwestycje publiczne są ważną częścią planu wychodzenia z kryzysu. – Projekty takie, jak Centralny Port Komunikacyjny, będą kontynuowane – zapowiedział.

Mateusz Morawiecki. Fot. Flickr
Mateusz Morawiecki. Fot. Flickr

Kontynuacja

– Tego typu programy na pewno będą kontynuowane, są kontynuowane cały czas. A filar […] tarczy antykryzysowej obejmuje dodatkowe środki na cele inwestycji publicznych – powiedział premier w trakcie sesji Q&A z użytkownikami Facebooka.

Premier zaznaczył, że jest to bardzo ważna część planu wychodzenia z kryzysu. – W klasycznych impulsach keynesowskich i programach antykryzysowych dzieje się tak, że inwestycje prywatne niestety przygasają w takim kryzysie jak ten, dlatego w to miejsce wchodzą inwestycje publiczne. Tak się działo w przypadku poprzednich kryzysów i tak będziemy robić również dzisiaj. Dlatego też Centralny Port Komunikacyjny i wiele innych inwestycji będziemy starali się kontynuować i inicjować nowe – powiedział.

Podkreślił, że o programie inwestycji w Europie rozmawiał też z przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz szefami rządów innych państw członkowskich.

ISBnews

Chról: Tarcza antykryzysowa 2.0. Rozwiązania dla energetyki (ANALIZA)