Zawieszenie projektu Elektrownia Ostrołęka C może kosztować Mostostal Siedlce niecałe 20 mln zł

26 lutego 2020, 10:45 Alert
Elektrownia Ostrołęka 1
Elektrownia Ostrołęka

Mostostal Siedlce, podwykonawca projektu Elektrowni Ostrołęka C, podał szacunkowe koszty związane z zawieszeniem budowy. – Kształtują się one na poziomie 18,8 mln zł – informuje Polska Agencja Prasowa.

Dostawa konstrukcji stalowych

Mostostal Siedlce w ramach kontraktu z GE Power, jako podwykonawca inwestycji budowy bloku energetycznego Ostrołęka C, odpowiedzialny jest za dostawę konstrukcji stalowych.

Polska Agencja Prasowa informuje, że w związku z zawieszeniem budowy spółka dokonała oceny stanu zaawansowania prac dotychczas zrealizowanych, oszacowania związanych z nimi kosztów, sporządzenia wykazu prac które powinny zostać ukończone ze względów technicznych, a także wyceny kosztów zawieszenia umowy.

Według szacunkowych danych Mostostalu Siedlce, wycena stanu zaawansowania prac z tytułu umowy z GE Power, poniesionych do dnia zawieszenia, kształtuje się na poziomie 18,8 mln zł.

Spółka podkreśla, że zgodnie z deklaracją GE Power oraz uprawnieniami wynikającymi z umowy wszelkie koszty wynikłe z zawieszenia będą przedmiotem rozliczenia pomiędzy stronami,po dokonaniu procedury weryfikacyjnej przeprowadzonej zgodnie z zapisami umowy – podała Polska Agencja Prasowa.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Jakóbik: Ostrołęka na gaz w planach operatora (ANALIZA)