Musiałek: Racjonalizacja w PGNiG

28 kwietnia 2014, 16:34 Energetyka

28 kwietnia 2014 roku Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG SA podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest określenie zasad i zakresu współpracy pomiędzy PGNiG i firmami zależnymi. Prezes gazowniczej spółki przekonuje, że efektem realizacji Porozumienia będzie usprawnienie zarządzania w poszczególnych obszarach działalności grupy.

– Racjonalizacja zatrudniania w PGNiG i w spółkach zależnych moim zdaniem będzie mieć dobry wpływ na funkcjonowanie całej firmy. Oczywiście jest kwestia doboru kryteriów tej racjonalizacji ale w PGNiG był przerost zatrudnienia – jak zwykle w sektorze państwowym, a nasz koncern paliwowy jest jednym z bastionów etatystycznych – twierdzi ekspert Klubu Jagiellońskiego, Paweł Musiałek.

– Możliwość poprawy funkcjonowania jest znacząca. Tym bardziej, ze nowy szef PGNiG ma dobre doświadczenia po udanej racjonalizacji zatrudnienia w PGE. Możliwe, że z takim m.in. zadaniem przyszedł do PGNiG. Dopinguję, żeby mu się to udało z korzyścią dla całej firmy – kończy rozmówca BiznesAlert.pl.