Elon Musk przejął Twittera i zaczyna zwolnienia

28 października 2022, 07:00 Alert

Miliarder i innowator Elon Musk przejął Twittera po czym wyrzucił z pracy kluczowych menadżerów wyprowadzonych z siedziby firmy natychmiast po przejęciu.

Elon Musk. Fot. Flickr/Jdasicia
Elon Musk. Fot. Flickr/Jdasicia

Musk kupił medium społecznościowe Twitter i zaczął zarządzanie nim od zwolnienia dyrektor wykonawczej Parag Agrawal oraz dyrektora finansowego Neda Segala, którzy zostali wyprowadzeni z siedziby firmy w San Francisco i oskarżeni o fałszowanie informacji na temat fałszywych kont w tym komunikatorze.

Nowy właściciel obiecuje wolność słowa na Twitterze oraz walkę z botami szerzącymi dezinformację. Jego intencje są podawane w wątpliwość przez tych, którzy po wsparciu przez niego Ukrainy satelitami udostępniającymi internet o nazwie Starlink, byli zaniepokojeni komentarzami o porozumieniu w sprawie terenów okupowanych przez Rosję, które mogły wprowadzać w błąd niczym fałszywe konta. Musk uznał, że ludność terenów zajętych przez Rosjan ma prawo określić swą przyszłość. W rzeczywistości są to tereny ukraińskie, na których Kreml organizuje fałszywe referenda mające potwierdzić jego prawo do nich.

CBC/Wojciech Jakóbik

Andrzejewska: Elon Musk. Filantrop czy filantroll? 
(FELIETON)