Naimski: Nord Stream 2 sieje zamęt i niezgodę pomiędzy sojusznikami

5 kwietnia 2019, 11:00 Energetyka
Piotr Naimski
fot. naimski.pl

– Budowa Nord Stream 2 to działanie w interesie Rosji, której zależy na podziałach w Europie –  powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski w programie „Minęła 20” w TVP Info.

– Wszyscy zainteresowani wiedzą dokładnie, że w sprawie Nord Stream 2 chodzi o pogłębienie strategicznej gospodarczej współpracy między Rosją a Niemcami. Wymiarem tej współpracy w tej chwili są dostawy gazu. Ta inwestycja podważa interesy wszystkich państw w Unii Europejskiej, może z wyjątkiem Niemiec – stwierdził polityk.

Dodał, że inwestycja ta sieje zamęt i niezgodę między sojusznikami. – To jest działanie w interesie Rosji, która chce podziałów w Europie – podkreślił Naimski.

– Na rzecz swojego wąsko pojmowanego interesu, niemieckiego interesu, rząd niemiecki to podjął i zmobilizował wszystkie siły w Europie, które chcą go słuchać do tego, żeby stworzyć mechanizm, który niejako usatysfakcjonuje prawnie tych, którzy się opierają – oznajmił minister. – Otóż ja nie czuję się usatysfakcjonowany prawnie – zaznaczył.

Źródło: TVP Info