Naimski: Współpraca międzynarodowa to klucz do skutecznej cyberobrony

18 czerwca 2019, 09:24 Bezpieczeństwo
Piotr Naimski podczas konferencji CC4ES w Krakowie fot. BiznesAlert.pl
Piotr Naimski podczas konferencji CC4ES w Krakowie fot. BiznesAlert.pl

– Wierzę, że zagrożenia w cyberprzestrzeni są jednymi z najważniejszych problemów do rozwiązania – powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej podczas otwarcia Cybersecurity Conference for Energy Sector zorganizowanej przez CERT Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

– Musimy działać jako społeczność. To jedyny sposób na obronę przed cyberzagrożeniami. Nie możemy działać w izolacji, musimy się kontaktować między sektorami. Infrastruktura energetyczna je łączy. To droga do wprowadzenia niebezpieczeństwa do środka naszego systemu – wskazywał Naimski.

– Współpraca pomiędzy naszymi ośrodkami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem a kolegami z krajów zaprzyjaźnionych to jedyna droga do obrony. To początek pracy, a nie koniec. Mam nadzieję, że ta konferencja wyznaczy kierunki współpracy, stworzy możliwości jej pogłębiania, a przede wszystkim ważne jest, abyśmy się poznawali. Wymiana informacji to podstawa powodzenia naszego planu – zakończył Naimski.