Ukraiński oligarcha energetyczny umacnia front

28 kwietnia 2024, 07:00 Alert

Steel Front poinformował o trwających pracach mających umocnić ukraiński front przed spodziewaną rosyjską ofensywą. W pracach biorą udział podmioty podległe Rinatowi Ahmetowi, który jest właścicielem m.in. największej ukraińskiej firmy energetycznej DTEK.

Ukraińskie umocnienia wykonane przy wsparciu Steel Front. Źródło: X/Steel Front

Rinat Ahmetow, ukraiński oligarcha będący właścicielem m.in. spółki energetycznej D-TEK, kontynuuje działania wspierające ukraiński wysiłek obronny. Steel Front, organizacja Achmetowa wspierająca ukraińską armię, poinformował za pomocą wpisu na X o ukraińskich pracach wzmacniających obronę na linii frontu. Mają powstrzymać rosyjską ofensywę, która według organizacji jest planowana na maj/czerwiec 2024 roku.

W ramach wsparcia Steel Front pomógł w wykonaniu 26 kilometrów umocnień obronnych w obwodzie donieckim. DTEK poinformował o dostarczeniu ponad czterech tysięcy metrów sześciennych drewna przeznaczony, które mają być przeznaczone na budowę około stu obiektów ochronnych.

Achmetow już wcześniej wspierał ukraińskich żołnierzy dostarczając między innymi wyprodukowane w jego zakładach kamizelki kuloodporne czy prefabrykowane schrony.

Po upadku Awdijiwki i wycofaniu z rejonu ukraińskich sił, do mediów dotarła informacja o nieumocnieniu kolejnych linii frontu. Od tego czasu strona ukraińska informuje o pracach mających przygotować kraj do dalszego odpierania agresji.

X / Marcin Karwowski

Karwowski: Czy ekspansja ukraińskiego DTEK-u w Polsce jest bezpieczna?