NCBiR dofinansuje prace nad wysokosprawnym ogniwem PV

28 czerwca 2018, 09:30 Alert

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało umowę ze spółką ML System na dofinansowanie projektu badawczego, którego celem jest opracowanie wysokosprawnego ogniwa PV bazującego na połączeniu tradycyjnej technologii krzemowej z nanomateriałem, tj. kropkami kwantowymi.

Fot. BiznesAlert

Projekt, które wartość oszacowano na 34,6 mln zł, zostanie dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na projekt: “Zastosowanie struktur niskowymiarowych dla poszerzenia spektrum absorpcji i zwiększenia wydajności krzemowych ogniw w architekturze IBC lub BIFACIAL”,kwotą 25,8 mln zł.
Na przełomie maja i czerwca br. ML System przeprowadził ofertę publiczną akcji, pozyskując od inwestorów 34,6 mln zł. Zebrane środki spółka zamierza przeznaczyć na realizację innowacyjnych projektów, poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną. Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej oraz Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera.

CIRE.pl