NFOŚiGW sfinansuje 3,8 milionów liczników zdalnego odczytu energii

4 lipca 2022, 16:30 Alert

3,8 mln nowoczesnych liczników zdalnego odczytu zużycia energii pojawi się w Polsce. NFOŚiGW sfinansuje ten projekt, dzięki projektowi „Elektroenergetyka – Inteligentna infrastruktura energetyczna”.

„Elektroenergetyka – Inteligentna infrastruktura energetyczna”.

Za niecałe dwa tygodnie, 15 lipca, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie nabór w programie „Elektroenergetyka – Inteligentna infrastruktura energetyczna”. Dzięki temu w Polsce pojawi się 3,8 milionów liczników zdalnego zużycia energii, które pokryją 80 procent planowanego projektu do 2028 roku. Program jest dedykowany dla operatorów systemu dystrybucyjnego (OSD), którzy będą mogli dostać dotację na zakup, a także instalację liczników. Budżet programu to milion złotych i zakłada również modernizację oraz dostosowanie sieci energetycznej do użytkowania tych nowoczesnych urządzeń pomiarowych.

Za pomocą tej inicjatywy, NFOŚiGW chce poszerzyć rozwój infrastruktury energetycznej, która usprawni komunikację między dystrybutorem a odbiorcom. Nabór wniosków będzie się odbywał w trybie ciągłym, do wyczerpania przygotowanej puli pieniędzy.

NFOŚiGW/Maria Andrzejewska

Liberalizacja ustawy odległościowej to szansa na fabryki turbin w Polsce