EnergetykaEnergia elektryczna

Niemcy mają problem z blackoutami. Stuttgart w ciemności

W ostatnich dniach doszło w niemieckim mieście Stuttgart znów do przerw w dostawach prądu. Problem z blackoutami pojawia się w tym mieście tej jesieni ze wzmożoną siłą.
Najczęstszym powodem awarii są zwarcie w kablach średniego napięcia. Zaledwie parę dni temu doszło także to mechanicznego uszkodzenia tego typu kabli podczas prac ziemnych.

Według informacji operatora sieci energetycznej Stuttgarter Netze przerwy w dostawie energii elektrycznej zdarzają się w stolicy landu Badenia-Wirtembergia około 50 razy w roku. Mieszkańcy Stuttgartu pozostają bez prądu średnio przez osiem minut w roku.

Rzecznik firmy Stuttgarter Netze zaznacza, że 5600-kilometrowa sieć elektryczna w Stuttgarcie jest ogólnie stabilna i do awarii dochodzi tylko w wyjątkowych przypadkach.

Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przeprowadziła w lutym 2024 badanie w gronie swoich członków. Z kręgu ankietowanych zakładów 42 procent dodaje, że cierpi na krótkie przerwy w dostawie prądu trwające krócej niż trzy minuty, w przemyśle była to nawet połowa ankietowanych. Natomiast 28 procent narzekała przerwy w dostawie prądu trwające dłużej niż trzy minuty, nieco więcej w przemyśle (29 procent).

Stuttgarter Zeitung / Aleksandra Fedorska

https://biznesalert.pl/niemcy-kryzys-hutnictwo-polska-surowce-gospodarka/

Powiązane artykuły

Goldman Sachs

Goldman Sachs apeluje o ograniczenie rozwoju OZE w Hiszpanii

Bank inwestycyjny Goldman Sachs, od lat zaangażowany w projekty energii odnawialnej, ostrzegł w tym tygodniu, że dalszy rozwój OZE w...

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Udostępnij:

Facebook X X X