Mimo zakazu lotów międzynarodowych, do Moskwy przybyło grono biznesmenów z Niemiec

12 czerwca 2020, 11:30 Alert
Lotnictwo samolot

Pomimo obowiązującego zakazu lotów międzynarodowych w Rosji, na moskiewskim lotnisku Domodiedowo wylądował samolot z przedstawicielami niemieckich koncernów takich jak BMW, Siemiens czy Knauf. Firmy otrzymały specjalne zezwolenie na wjazd do kraju w celu prowadzenia działalności zawodowej.

Lot mimo zakazu

Lot czarterowy Lufthansa LH 1452 z Frankfurtu wylądował 11 czerwca o godz. 2:25 na lotnisku Domodiedowo. Przetransportował do Moskwy menedżerów firm działających w Rosji. Teraz wszyscy oficjele przejdą dwutygodniową kwarantannę. Wśród nich byli wyżsi urzędnicy firm takich jak BMW, Commerzbank, Henkel, Knauf, Siemens, Knauf i Kempinski.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Rosji ograniczenia biznesowe, wprowadzone z powodu koronawirusa, zostały aktywnie usunięte. Jednocześnie termin wznowienia lotów międzynarodowych nie jest jeszcze znany – zgodnie z najbardziej optymistycznymi prognozami, loty mogą rozpocząć się w połowie lipca.

Według statystyk Bundesbanku, bezpośrednie inwestycje netto niemieckich firm w Rosji w ciągu ostatnich dwóch lat były rekordowe i wyniosły odpowiednio 3,3 miliarda euro i 2,1 miliarda euro w 2018 i 2019 roku.

Kommiersant/Michał Perzyński

Lot po raz trzeci najlepszą linią lotniczą w Europie Wschodniej