Kowalski: Nowy Ład nie jest spójną wizją gospodarczo-społeczną

24 lutego 2021, 08:45 Środowisko

Były wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna stwierdził, że „Nowy Ład” nie jest planem gospodarczym i powinien zostać opracowany na poziomie koalicyjnym. W wywiadzie minister krytykuje politykę klimatyczną Polski.

Janusz Kowalski. Fot.: PGNiG
Janusz Kowalski. Fot.: PGNiG

Program wyborczy i Nowy Ład

Janusz Kowalski uważa, że Zjednoczona Prawica przeżywa problemy, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość nie realizuje programu wyborczego. – Musimy wrócić do merytorycznej rozmowy, by nie przerzucać na Polaków kosztów transformacji energetycznej. Bo to wyborcy PiS (…) zapłacą o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent wyższe ceny za energię i ciepło. I przez to najprawdopodobniej przegramy wybory w 2023 roku. Wyborcy PiS nie przebaczą nam niezrozumiałego odejścia od programu wyborczego z 2019 roku – mówi Kowalski.

Dziennik Gazeta Prawna zapytał byłego wiceministra o nowy plan gospodarczy, czyli „Nowy Ład”. – Jest to pewnego rodzaju hasło, które na tym etapie nie jest spójną wizją gospodarczo-społeczną. Jako Solidarna Polska jesteśmy za opracowaniem koalicyjnego programu gospodarczego. Widziałem wiele różnych propozycji na prezentacjach PowerPoint. Niektóre sensowne, inne wyglądające jak przepisane z programu PO z 2011 roku – powiedział.

Opracował Jędrzej Stachura

Kowalski: Górnictwo zapewni Polsce bezpieczeństwo w oczekiwaniu na atom