Od jutra darmowe przejazdy A1 w weekendy

25 czerwca 2015, 12:00 Alert
BizAlert wyw. Autostr. Eksploat. Rybitwa

Rząd zdecydował o zwolnieniu z opłat kierowców, którzy w weekendy będą podróżować autostradą A1 na odcinku Gdańsk – Toruń. Zwolnienie ma obowiązywać od 26 czerwca do końca sierpnia. Powinno to zmniejszyć korki drogowe, utrudniające wyjazdy i powroty z wakacji. W rezultacie poprawi się bezpieczeństwo na drogach.

Jednocześnie Rada Ministrów zdecydowała, że z ogólnej rezerwy budżetowej 50 mln zł zostanie przekazane Krajowemu Funduszowi Drogowemu na pokrycie ubytków związanych z odstąpieniem od pobierania opłat za przejazd autostradą.

Darmowe przejazdy A1 będą obowiązywać: od piątku od godziny 16.00, w sobotę i niedzielę w godzinach od 7.00 do 22.30. Ze względu na rozpoczynające się wakacje – za korzystanie z autostrady nie zapłacimy już w ostatni czerwcowy weekend (26 – 28 czerwca). Natomiast w sierpniu (15 sierpnia to dzień świąteczny) darmowe przejazdy rozpoczną się już 13 sierpnia od godziny 16.00 i zakończą w niedzielę 16 sierpnia (o godzinie 22.30).

Premier Ewa Kopacz poinformowała także, że ruszą prace nad umożliwieniem podjęcia podobnych kroków na autostradach w zarządzie państwowym oraz rozmowy z koncesjonariuszami prywatnymi.

Źródło: Kancelaria Premiera