Orlen Drive: Tankowanie bez opuszczania samochodu

23 października 2018, 13:15 Alert
Innowacyjna stacja paliw Orlen Drive. Fot.: Bartłomiej Sawicki/PKN Orlen
Innowacyjna stacja paliw Orlen Drive. Fot.: Bartłomiej Sawicki/PKN Orlen

Orlen uruchamia w Michałowicach – jak informuje – najnowocześniejszą stację paliw Europie o nazwie Orlen Drive. Umożliwia tankowanie i zakupy bez opuszczania samochodu.

Patrycja Klarecka, wiceprezes PKN Orlen podkreśliła, że spółka stara się być „najnowocześniejsza i innowacyjna”. – Staramy się udoskonalić naszą ofertę w detalu. Rozwijamy ofertę gastronomiczną, sklepową, podobnie jak ofertę naszych paliw, których jest ponad 1700 – powiedziała. Przypomniała, że oferta sklepowa i gastronomiczna jest dostępna już na ponad 920 stacjach firmy.

Orlen Drive to stacja paliw, na której można tankować i robić zakupy bez opuszczania samochodu. Szef działu oferty gastronomii PKN Orlen podkreślił, ze Orlen Drive powstał wskutek badań ankietowych klientów. Podkreślił, że średni czas obsługi to 210 sekund. – Rynek wymusza poszukiwanie nowych rozwiązań. W ramach Orlen Drive przygotowaliśmy szereg udogodnień w realizacji zamówień klientów – powiedział Mikołaj Pawlak.

Przytoczył on kilka danych, z których wynika, że 53 proc. ankietowanych woli jeść w samochodzie. 75 proc, wybiera napoje ciepłe, 64 proc wybiera hot dogi, a 54 proc. ceni sobie szybkość obsługi. – Linia Drive to sprawdzone standardy , poszliśmy dalej niż w Europie. Orlen Drive to dual linie, dwie niezależne linie od zatankowania i wyboru oferty gastronomii – powiedział. Dodał, że projekt Orlen Drive będzie przystosowany do obsługi pojazdów elektrycznych.

Bartłomiej Sawicki