PKN Orlen i KGHM pomogą w walce z drugą falą koronawirusa

30 października 2020, 12:45 Alert
Miedziowe Centrum Zdrowia
Miedziowe Centrum Zdrowia/Źródło: zdrowie.kghm.com

Premier podpisał decyzję administracyjną zobowiązującą spółki skarbu państwa do budowy szpitali na trzy tysiące miejsc – powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w programie I Polskiego Radia. PKN Orlen i KGHM pomogą stworzyć miejsca hospitalizacji zarażonych koronawirusem.

Odgórne zobowiązanie

– Premier podpisał decyzję administracyjną zobowiązującą spółki skarbu państwa lub takie, w których skarb państwa ma udziały, do budowy szpitali na trzy tysiące miejsc – powiedział Michał Dworczyk w rozmowie z Polskim Radiem.

Informacje Orlenu i KGHM

30 października 2020 roku PKN Orlen podał informację, że aktywnie włączy się w walkę z drugą falą pandemii koronawirusa. Koncern zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt powstanie również w Ostrołęce, przy wsparciu Energi, spółki z Grupy ORLEN. Obie inicjatywy zostaną zrealizowane we współpracy z rządem.

– Naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii. Dlatego podjęliśmy się zorganizowania tymczasowych szpitali w Płocku i Ostrołęce  – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Tego samego dnia KGHM poinformował, że uruchomił 50 łóżek w Miedziowym Centrum Zdrowia. Nie ma jeszcze decyzji o budowie szpitala tymczasowego. – Dokument jeszcze nie dotarł do firmy – powiedziała rzecznik KGHM Lidia Marcinkowska-Bartkowiak w piątkowej rozmowie z Polską Agencją Prasową.

PKN Orlen/KGHM/Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Orlen nie zwalnia tempa inwestycji pomimo koronawirusa