AlertEnergetyka

Orlen bije rekord w liczbie dostarczonych paczek

Paczkomat Orlenu. Źródło: Orlen

Orlen w 2023 roku dostarczyło rekordową liczbę przesyłek. Spółka może pochwalić się wzrostem o 70 procent w zakresie przesłanych paczek. Firma planuje pobić ten rekord w 2024 roku.

Orlen Paczka, należąca do grupy Orlen, zamknęła 2023 rok wzrostem wolumenu dostarczonych paczek o 70 procent. Wykonano też  blisko 240 procent dostaw więcej do automatów paczkowych. Spółka obsługuje wysyłki zarówno krajowe jak i w obrębie Europy Środkowej.

W ramach swoich usług Orlen dostarcza przesyłki do 10,5 tysiąca punków, z czego 4500 tysiące to automaty paczkowe. Liczba paczkomatów wzrosła o 125 procent w ubiegłym roku, a punkty odbioru znajdują się w 75 procentach polskich miast. Zatrudniono również o 50 procent więcej kurierów niż w latach ubiegłych.

Usługę uruchomiono w 2021 roku, w jej ramach funkcjonowało 13 centrów logistycznych, z końcem 2023 roku było to już 21 punktów. Spółka planuje uruchomić kolejne dwa, do końca styczniu w Radomiu, a w lutym w Ełku.

W ramach współpracy z Allegro, do 2025 roku sprzedawcy mogą korzystać z bezpłatnych odbiorów kurierskich. Spółka w ramach umowy z Vinted obsługuje również dostawy na Litwę, Węgry, Czechy i Rumunię.

– Ponad 90 procent klientów Orlen Paczki ocenia jakość usługi jako bardzo dobrą. W ubiegłym roku znalazła się na podium, jeśli chodzi o jakość dostaw do automatów paczkowych, według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2023”. Marka wciąż pozyskuje nowych klientów i dynamicznie umacnia swoją pozycję na rynku e-commerce, jednym z najszybciej rozwijających się segmentów handlu detalicznego w Polsce. Nie zwalniamy tempa również w tym roku. Przed nami intensywny czas inwestycji, między innymi w logistykę, które pozwolą na realizację kolejnych celów, zgodnie z naszą strategią rozwoju – mówi Bartosz Bielak, członek zarządu Ruch S.A., operatora logistycznego Orlen Paczki.

Orlen / Marcin Karwowski


Powiązane artykuły

AI

Bitwa o AI. Zadecydują cena prądu i emisje

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową dla AI grozi wzrostem emisji CO2. Niemieccy urzędnicy obawiają się, że centra danych mogą przenosić...
Niemcy, sieć elektroenergetyczna. Źródło: Freepik

Fala upałów i awarie. U Niemców coraz częściej gaśnie światło

Lokalne blackouty stają się tego lata plagą niemieckiej prowincji. Powodem przerw w dostawach prądu są najczęściej awarie kabli i mniejszych...
Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska podczas konferencji prasowej Urzędem Miasta Bydgoszczy, 4 bm. Konferencja dot. wsparcia finansowego na działania związane z rekultywacją wielkoobszarowych terenów poprzemysłowych i adaptacją do zmian klimatu, a także rządowego wsparcia dla terenów po dawnym Zachemie. (jm) PAP/Tytus Żmijewski

Inwestycje w wielkoskalowe OZE mniejsze niż zakłada ministerstwo klimatu

Inwestycje w duże farmy fotowoltaiczne istotnie zwolniły. Moc nowych instalacji, którym koncesje wydał w półroczu 2025 roku Urząd Regulacji Energetyki...

Udostępnij:

Facebook X X X