Orlen prowadzi udaną działalność na praskim lotnisku

20 lutego 2018, 13:30 Alert
Cysterna pkn orlen
Fot. PKN Orlen

​PKN Orlen osiągnął sprzedaż na poziomie 100 milionów litrów paliwa lotniczego na międzynarodowym lotnisku im. Vaclava Havla w Pradze. Koncern prowadzi działalność w tym międzynarodowym porcie od 1 kwietnia 2017 r.

Po zaledwie dziesięciu miesiącach działalności, możemy pochwalić się 20% udziałem rynku sprzedaży paliwa lotniczego w Pradze. Oznacza to, że jesteśmy drugim największym dostawcą paliw zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych linii lotniczych w tym porcie. To bardzo konkurencyjny rynek, dlatego na bieżąco monitorujemy sytuację, szukając okazji do dalszego rozwoju naszej działalności w tym obszarze – zaznaczył Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN Orlen ds. Sprzedaży.

Orlen w Czechach

Produkt dostarczany jest z pobliskiej rafinerii w Kralupach zarządzanej przez Unipetrol, spółkę z Grupy Orlen, która jest jednym producentem paliwa lotniczego JET A-1 na rynku czeskim. Z kolei za usługę tankowania odpowiada Czech Airlines Handling, a.s., certyfikowany agent lotniskowy, posiadający długoletnie doświadczenie w tankowaniu statków powietrznych.

Na lotnisku w Pradze PKN Orlen dostarcza paliwo lotnicze do skrzydeł samolotów największych międzynarodowych przewoźników lotniczych m.in.: Czech Airlines, Qatar Airways, UPS, KLM, Air France, Travel Service.

PKN Orlen