Orlen w ruchu: punkty gastronomiczne i usługi kurierskie

8 lutego 2021, 13:30 Alert
PKN Orlen fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki
PKN Orlen fot. BiznesAlert.pl/Bartłomiej Sawicki

Orlen w Ruchu to nowe punktu gastronomiczne i odbioru paczek, które chce uruchomić PKN Orlen we współpracy z Ruchem.

PKN Orlen informuje o woli uruchomienia czterdziestu punktów Orlen w ruchu „w dobrych miejscach” i 900 punktów w ciągu pięciu lat. Orlen chce uruchomić 5,5 tysiąca punktów w „nadchodzących latach.

Orlen zamierza także uruchomić 500 automatów do odbioru paczek w 2021 roku i 2000 automatów w dwa lata. Chciałby mieć 10 tys. punktów w pięć lat.

Rozwój działalności tego typu ma być możliwa dzięki współpracy z spółką Ruch, którą chce przejąć Orlen.

Spółka podaje, że nowe formaty sprzedaży detalicznej będą obejmowały trzy rodzaje obiektów, oferujących przede wszystkim produkty gastronomiczno-sklepowe. W formacie A udostępnimy ok. 20-metrowe obiekty, natomiast w formacie B ok. 60-70-metrowe obiekty, zarówno wolnostojące, jak też zlokalizowane w ciągach komunikacyjnych. Powstaną również kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Zostaną one udostępnione w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach. Automaty paczkowe będą zlokalizowane na stacjach paliw ORLEN, przy wybranych lokalizacjach RUCHu oraz w innych atrakcyjnych miejscach, dostępnych 24/7.

Jednocześnie rozwijane będą kioski RUCHu, których obecnie jest ok. 1200. Do końca roku zostanie uruchomione kolejnych 100. Natomiast już teraz spółka RUCH wprowadza do nich nowy, ciekawy asortyment, m.in. przekąski, kanapki i inne produkty spożywcze polskich producentów, które uzupełnią dotychczasową ofertę – czytamy w komunikacie.

Wojciech Jakóbik