Outriders przedstawią film o zmierzchu wydobycia węgla w Polsce

9 marca 2021, 10:30 Alert
Kopalnia

Kolektyw dziennikarski Outriders ma przedstawić jesienią 2021 roku film poświęcony procesowi odejścia od górnictwa węglowego w Polsce.

– Kilka krajów, kilka kontynentów. Będziemy pod ziemią, na ziemi, nad ziemią, a wszystko po to, by pokazać zarówno te kraje, które już zakończyły eksploatację węgla, jak i te, które są w trakcie tego procesu czy dopiero będą się musiały z nim zmierzyć – mówi Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka Outriders, która koordynuje projekt.

Autorzy materiału informują, że prace nad realizacją filmu już ruszyły, ale równolegle powstają inne elementy projektu klimatycznego Outriders. – Co dwa tygodnie emitowany będzie około półgodzinny podcast podsumowujący bieżące wydarzenia związane z transformacją, nie tylko – ale głównie – energetyczną i mówiący o tym, co wpływa na globalne ocieplenie i jak globalne ocieplenie wpływa na świat. Wraz z postępem prac nad filmem ukazywać się będą multimedialne materiały przygotowujące widza do jego obejrzenia. I poszerzające wybrane wątki w sposób interaktywny. Premiera dokumentu została zaplanowana na jesień tego roku – czytamy w komunikacie.

Outriders/Wojciech Jakóbik

Baca-Pogorzelska: Górnicze neverending story (FELIETON)