Od lipca Tauron uruchomił nową ofertę „Tauron Fotowoltaika” skierowaną do prosumentów, czyli klientów indywidualnych, którzy wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby, a jej nadwyżkę oddają do sieci energetycznej. Klientom, którzy chcą zostać prosumentami, Tauron proponuje montaż paneli fotowoltaicznych na bardzo korzystnych zasadach.
Oferta przygotowana została w taki sposób, aby potencjalny prosument nie tylko mógł szybko oszacować koszty inwestycji w panele słoneczne, ale również otrzymał fachową pomoc w wyborze najlepszych dla niego rozwiązań.
Gwarancja jakości i kompleksowość usług
– Podstawowym założeniem związanym z przygotowaniem oferty „Tauron Fotowoltaika” było opracowanie takich mechanizmów, które zapewnią klientowi gwarancję bezpieczeństwa, optymalnie dobranych parametrów i wysokiej wydajności energetycznej systemu. Z tego powodu projekt elektryczny instalacji fotowoltaicznej będzie sprawdzony przez niezależną instytucję badawczą – Platformę Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej – podkreśla Ireneusz Perkowski, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.
Zachętą do skorzystania z oferty „TAURON Fotowoltaika” jest też fakt, że to propozycja usługi kompleksowej. Prosument może liczyć na doradztwo, przygotowanie projektu oraz dostawę i montaż kompletnego systemu fotowoltaicznego, który składa się z paneli słonecznych, konstrukcji mocującej oraz niezbędnego osprzętu. Przy tej ofercie TAURON współpracuje z firmami: Hymon Energy, Soleo PV oraz Solsum. Firmy partnerskie mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz bazują wyłącznie na podzespołach renomowanych producentów paneli fotowoltaicznych.
Proste procedury i szacowanie opłacalności inwestycji
Plusem produktu „TAURON Fotowoltaika” jest również prosta procedura skorzystania z oferty. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie www.tauron.pl/fotowoltaika. Autoryzowany partner skontaktuje się z klientem i przygotuje szczegóły oferty.
Na stronie internetowej znajduje się również kalkulator korzyści z instalacji ogniw fotowoltaicznych. Kalkulator pozwala obliczyć m.in. okres zwrotu z inwestycji oraz całkowity zysk. Obliczenia dostosowane są do trzech wariantów dofinansowania: aktualnego, który obowiązuje do końca br. oraz dwóch wariantów, które wejdą w życie od pierwszego stycznia 2016 r. wraz z nową ustawą o odnawialnych źródłach energii. Strona internetowa zawiera także informacje o rodzajach oraz zasadach działania instalacji paneli fotowoltaicznych. Znajdują się tam również informacje odnośnie przyłączania mikroinstalacji do sieci energetycznej oraz potrzebne dokumenty.
Źródło: Tauron