PB: Projekt polskiego samochodu elektrycznego traci prezesa

4 maja 2017, 06:15 Alert

Jak poinformował “Puls Biznesu”, 28 kwietnia br. Krzysztof Kowalczyk zrezygnował ze stanowiska dyrektora zarządzającego spółki ElectroMobility Poland, która miała kierować budową polskiego samochodu elektrycznego.

fot. Bartłomiej Sawicki

– Personalnie potrzebuję zdecydowanie większej dynamiki biznesowej i możliwości realizacji agresywniejszej strategii rozwoju produktów, niż ta, którą mógłbym dalej realizować w EMP – napisał w serwisie Linkedin cytowany przez “Puls Biznesu” Krzysztof Kowalczyk.

ElectroMobility Poland jest spółką stworzoną w październiku przez PGE, Tauron, Eneę oraz Energę, które objęły po 25 proc. z 10 mln zł kapitału akcyjnego. Formalnym prezesem spółki jest Maciej Kość Kowalczyk. Od styczniu Krzysztof Kowalczyk był jej dyrektorem zarządzającym.

“Puls Biznesu” zwraca uwagę, że Kowalczyk podjął swoją decyzję po ogłoszeniu składu jury konkursu na nadwozie małego elektrycznego samochodu miejskiego, w którym znaleźli się m.in. dziennikarze TVN Turbo i dyrektor marketingu Ringier Axel Springer Polska.

Puls Biznesu/CIRE.PL