Grupa PERN będzie diagnozować rurociąg PKN Orlen

17 kwietnia 2019, 14:00 Alert
Fot.: PERN
Fot.: PERN

Spółka Naftoserwis, należąca do Grupy PERN, wykona badanie stanu technicznego rurociągu paliwowego relacji Ostrów Wielkopolski – Wrocław o długości ok. 106 km, który należy do PKN Orlen. Firma właśnie wygrała przetarg ogłoszony przez koncern z Płocka.

W ramach zadania dla PKN Orlen, Naftoserwis wykorzysta tłok inteligentny UT nowej generacji, wykonany przez własnych konstruktorów. Realizacja tego zadania wpisuje się w misję Naftoserwisu – czyli zapewnienie bezpieczeństwa technicznego infrastruktury strategicznej, a taką funkcję w systemie bezpieczeństwa energetycznego kraju pełnią również rurociągi PKN Orlen.

– Dzięki naszym inspekcjom zrealizowanym z wykorzystaniem tłoków inteligentnych operator rurociągu otrzymuje kompleksową informację o stanie technicznym infrastruktury. To pozwoli efektywnie zarządzać procesami utrzymania ruchu czy modernizacji – powiedział Krzysztof Zalewski, prezes Naftoserwisu.

Zagraniczne doświadczanie Naftoserwis

Spółka Naftoserwis należąca do Grupy PERN, zakończyła na początku roku cykl inspekcji rurociągów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Prace były realizowane na nowych odcinkach infrastruktury rurociągowej należącej do ADNOC – Abu Dhabi National Oil Company. Był to pierwszy w historii komercyjny kontrakt polskiej firmy na wykonywanie usług diagnostycznych tłokami inteligentnymi w tej części świata.
Wcześniej spółka prowadziła inspekcję rurociągu należącego do Belgian Pipeline Organisation, wchodzącego w skład infrastruktury NATO. Współpraca z tym klientem będzie kontynuowana także w tym roku.
PERN