PERN zmodernizuje linie nalewcze w czterech bazach paliw

22 stycznia 2020, 15:00 Alert
Stanowiska nalewcze. Fot. PERN
Stanowiska nalewcze. Fot. PERN

PERN podpisał umowy na modernizację linii nalewczych na terenie baz paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Rejowcu i Kawicach.

Główne obszary, które PERN zamierza zmodernizować, to przebudowa stanowisk nalewczych, wyposażenie linii nalewczych w najnowsze moduły dozowania dodatków firmowych, a także wyposażenie ich w urządzenia do dozowania biokomponentów. Celem ma być poprawa komfortu kierowców i skrócenie czasu obsługi autocystern w bazach paliw. Umowy z wykonawcami zostały już podpisanie.

Modernizacja odbywa się w bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Rejowcu i Kawicach. Pierwsze zmodernizowane stanowiska nalewcze trafią do eksploatacji jesienią tego roku. – Celem zmian jest także optymalizacja załadunków autocystern i poprawa bezpieczeństwa w bazach. Kierowcy będą mogli zatankować wszystkie produkty przy jednym stanowisku – tłumaczy PERN w komunikacie.

– Rozpoczęta właśnie modernizacja stanowisk nalewczych, przyczyni się do stworzenia stanowisk „multiproduktowych”, co umożliwi kierowcy odebranie dowolnej kompozycji paliw oraz dodatków uszlachetniających przy jednym stanowisku, bez konieczności przejazdu cysterny na inną wyspę nalewczą – podaje spółka.

PERN argumentuje, że zastosowanie tego rozwiązania skraca łączny czas załadunku o kilka minut i wpływa na skrócenie czasu oczekiwania kierowców przed bazą paliw. – Realizacja zadań w ramach modernizacji i standaryzacji frontów autocysternowych, umożliwi również zwiększenie liczby wydań oleju napędowego z dodatkiem biokomponentów, co dla naszych klientów ma niezmierne znaczenie ze względu na konieczność spełnienia wskaźnika NCW – powiedział Tomasz Doliasz, kierownik Działu Przygotowania i Paszportyzacji.

Bartłomiej Sawicki