PGE otrzymał nagrodę „Producent roku” w konkursie Liderzy Świata Energii

9 kwietnia 2018, 09:45 Alert

PGE Polska Grupa Energetyczna została laureatem konkursu Liderzy Świata Energii w kategorii „Producent roku” za zakończone sukcesem przejęcie aktywów francuskiego EDF w Polsce – jedną z największych transakcji w sektorze elektroenergetycznym w ostatnich latach na krajowymi europejskim rynku.

Fot. PGE

Dzięki samodzielnemu przejęciu 8 elektrociepłowni w największych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto, Wrocław czy Kraków, zlokalizowanych łącznie w pięciu województwach, elektrowni Rybnik na Śląsku i blisko 400 km sieci ciepłowniczej w czterech miastach, Grupa PGE została liderem ciepłownictwa sieciowego w Polsce. Transakcja umocniła PGE na pozycji lidera rynku energii elektrycznej – uzasadniła przyznanie nagrody Kapitała Konkursu

Transakcja przejęcia EDF Polska, która weszła w skład Grupy PGE i zmieniła nazwę na PGE Energia Ciepła, została sfinalizowana 13 listopada 2017 r.

Przejęcie aktywów EDF było dla nas wielkim wyzwaniem i miało olbrzymie znaczenie nie tylko dla Grupy Kapitałowej PGE, ale całej krajowej gospodarki. Wierzymy, że ciepłownictwo może stać się ważnym elementem polityki energetycznej Polski, poprawiając bezpieczeństwo energetyczne, w tym niezawodność dostaw ciepła i energii elektrycznej po konkurencyjnej cenie oraz jakość środowiska poprzez ograniczenie zjawiska smogu i niskiej emisji. Ponadto, rozwój tego segmentu wesprze wzrost gospodarczy regionów, a tym samym wpłynie pozytywnie na poprawę konkurencyjności gospodarki i podnoszenie poziomu dobrobytu społecznego – powiedział Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej odbierając przyznaną PGE nagrodę.

Prezes Baranowski dodał, że Grupa PGE chce być firmą ciepłowniczą pierwszego wyboru, liderem innowacyjnego rozwoju ciepłownictwa zorientowanego na klienta, działającą efektywnie w oparciu o współpracę z samorządami. PGE będzie realizowało strategię w tym obszarze zgodnie z wartościami Grupy PGE – partnerstwem, rozwojem i odpowiedzialnością.

Nagrody „Liderzy Świata Energii” zostały wręczone 4 kwietnia 2018 r. podczas uroczystej Wielkiej Gali Liderów Świata Energii i Produkcji zwieńczającej XXVII Konferencję Energetyczną EuroPOWER. Sam konkurs „Liderzy Świata Energii” na celu docenienie postaci, które swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym przyczyniły się w Polsce do rozwoju rynku energetycznego oraz oferowanych na nim produktów i rozwiązań, a także do promocji polskiej myśli technicznej w zakresie energetyki.

PGE