PGE uruchomiła pilotażowy program „Włącz się na przyszłość”

13 kwietnia 2018, 15:00 Alert

Dwie spółki z Grupy PGE – PGE Nowa Energia i PGE Obrót uruchomiły pilotażowy projekt „Włącz się na przyszłość”. Umożliwia on darmowe testowanie nowych technologii we własnym domu, w tym m.in. śledzenie zużycia energii elektrycznej.

Elektrociepłownia Gdańsk. Fot. BiznesAlert
Elektrociepłownia Gdańsk. Fot. BiznesAlert

Jak powiedział PAP wiceprezes zarządu PGE Obrót Jan Mądrzak, uruchomiony pilotaż ma docelowo pomóc stworzyć produkt z zakresu smart energy. „W ramach projektu dzięki specjalnej aplikacji na smartfony i tablety można śledzić zużycie energii elektrycznej w domu. Można sprawdzić, które sprzęty zużywają jej najwięcej i zdalnie je wyłączyć lub włączyć” – wyjaśnił. W pierwszym etapie projektu wyłoniona zostanie grupa użytkowników, którzy przez rok będą testować nowoczesne rozwiązania. W domach i mieszkaniach testerów eksperci pracujący dla PGE zainstalują zestaw inteligentnych urządzeń. Testowe zestawy zostaną dopasowane indywidualnie do każdego użytkownika. Wiceprezes PGE ds. innowacji Paweł Śliwa podkreślił, że na takiej współpracy zyskuje nie tyko firma, ale przede wszystkim klienci.

„Program +Włącz się na przyszłość+ bardzo dobrze oddaje też istotę działania PGE Nowa Energia, której zadaniem jest budowanie i rozwijanie nowych obszarów biznesu oraz szukanie nowych rozwiązań, które mogą zostać włączone do działalności całej Grupy. W tym przypadku chcemy zakończyć pilotaż stworzeniem docelowego produktu, który PGE Obrót będzie mogła oferować klientom na szeroką skalę” – dodał Śliwa. Uczestnictwo w pilotażu jest darmowe, bez opłat za dostarczanie, montaż i eksploatację urządzeń. Dzięki inteligentnym urządzeniom testerzy będą mogli zarządzać energią elektryczną z poziomu mobilnej aplikacji, a swoimi opiniami i obserwacjami będą dzielić się ze specjalistami z PGE w comiesięcznych ankietach. Zebrane informacje posłużą później do stworzenia przez PGE oferty jak najlepiej dopasowanej do potrzeb różnych grup klientów. Do grona testerów może dołączyć każdy poprzez specjalnie stworzoną stronę internetową www.wlaczsienaprzyszlosc.pl Pilotażowy projekt jest też promowany przez PGE w ramach nowej kampanii pod hasłem „Jesteśmy przy Tobie”, która zwraca uwagę m.in. na innowacyjność Grupy PGE.

Polska Agencja Prasowa