„Pełnym Oddechem” – PGNiG i BOŚ pomogą w wymianie kotłów na gazowe

10 lipca 2019, 10:00 Alert
PGNiG / fot. BiznesAlert.pl
PGNiG / fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

Pożyczka BOŚ Banku „Pełnym Oddechem” skierowana jest do osób zainteresowanych wymianą systemu ogrzewania na ekologiczny, zasilany gazem ziemnym. Po programie dopłat do instalacji nowoczesnych kotłów gazowych to kolejne działanie PGNiG, które wspiera odbiorców modernizujących systemy grzewcze.

– Sukces naszych dotychczasowych programów pokazuje, że Polacy chcą korzystać z gazu do ogrzewania swoich domów, dlatego rozwijamy ofertę spółki w kierunku kompleksowego zaspokojenia potrzeb z tym związanych. Dzięki współpracy z BOŚ obecni i przyszli klienci PGNiG OD mogą skorzystać z pożyczki na zakup oraz wymianę kotła gazowego lub termomodernizację – podkreślił prezes PGNiG OD Henryk Mucha.

– Działania PGNiG w walce o czyste powietrze rozpoczęliśmy w 2017 roku, skupiają się w trzech obszarach: działania edukacyjne, jak akcja „Rodzice i dzieci, powietrze bez śmieci”, projekty wspierające walkę ze smogiem, jak dofinansowanie do wymiany pieca – 75 procent wniosków trafiło do południowych województw Polski, czyli tam, gdzie było to najbardziej potrzebne, program „Przełącz się na gaz”, w którym wspólnie z samorządami zachęcamy mieszkańców do wymianę kotłów na gazowe, gazomobilnosć, oraz oferta partnerska kompleksowo wspierająca klientów. W ramach współpracy uruchomiliśmy pożyczkę na zakup i wymianę kotła oraz wszelkie wydatki termomodernizacyjne – mówił Mucha.

Obecni klienci PGNiG OD mogą złożyć wniosek o pożyczkę w oddziale BOŚ, telefonicznie lub przez internet. W ich przypadku podstawą ubiegania się o pożyczkę jest ostatnia faktura od PGNiG OD.

– Okres letni to najlepszy czas na wymianę systemów ogrzewania lub realizację projektów termomodernizacyjnych. Przygotowana przez Bank oferta dedykowana klientom PGNiG OD to nasz kolejny produkt, który będzie miał realne przełożenie na działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce i redukcji źródeł niskiej emisji. Jest ona atrakcyjnym uzupełnieniem dla szerokiej gamy naszych EKO-kredytów – powiedział Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

– Pożyczkę „Pełnym Oddechem” charakteryzuje pięć cech – jest specjalna (tylko dla ekowrażliwych klientów PGNiG OD), elastyczna (swoboda dysponowania środkami), wygodna (prosty i szybki proces aplikowania), dostępna (niska rata, możliwość ujęcia prowizji w kwocie pożyczki), oraz tania (atrakcyjne oprocentowanie) – dodał.

Program „Pełnym Oddechem” jest kontynuacją działań PGNiG na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce. Wcześniej w ramach programu „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” osoby zainteresowane wymianą pieca wykorzystującego paliwa stałe na rzecz ogrzewania gazowego mogły uzyskać dopłaty w kwotach 1000 zł, lub w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny, nawet 3000 złotych. Akcja, która zakończyła się w maju tego roku, cieszyła się bardzo dużą popularnością, pula 12 tysięcy dofinansowań została wyczerpana, a PGNiG wypłaciło łącznie prawie 16 mln złotych. Realizacja programu pozwoliła na redukcję emisji CO2 o 80 tys. ton, zaś pyłów o około 140 ton w skali roku.

PGNiG/BiznesAlert.pl