PGNiG dostarczy gaz ziemny na potrzeby Commercial Metals Company Poland

13 grudnia 2021, 13:00 Alert

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) i Commercial Metals Company Poland (CMC Poland) podpisały długoterminową umowę sprzedaży gazu ziemnego. Maksymalny wolumen dostaw od pierwszego października 2022 roku do 30 września 2027 roku może wynieść 400 mln m sześc. paliwa – podaje PGNiG.

PGNiG / fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl
PGNiG / fot. Piotr Stępiński/BiznesAlert.pl

– CMC Poland jest naszym kluczowym klientem od wielu lat. Zbudowaliśmy silną relację biznesową opartą na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby naszego Klienta i wyzwania, z jakimi mierzy się branża hutnicza w okresie wysokiej zmienności cen surowców na rynkach. Zawarte w umowie indywidualne i elastyczne rozwiązania zapewniają CMC Poland m.in. możliwość zabezpieczenia ceny zakupu gazu ziemnego w oparciu o instrumenty giełdowe, co pozwala minimalizować efekt wahań rynkowych. Podpisanie nowego kontraktu potwierdza atrakcyjność naszej oferty handlowej – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski.

– W trakcie wspólnych dyskusji i negocjacji udało się obu stronom stworzyć unikalny produkt dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego, jakim jest CMC Poland. Wysoka jakość obsługi oraz elastyczne podejście PGNiG do naszych indywidualnych wymagań są podstawą długotrwałej i stabilnej współpracy obu firm – podkreślił Jerzy Kozicz, prezes CMC Poland.

PGNiG podkreśla, że Commercial Metals Company to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma z branży hutniczej notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Spółka zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, w tym ponad 2 tys. w Polsce. Główna siedziba firmy w Polsce jest zlokalizowana w Zawierciu, gdzie znajduje się huta stali.

PGNiG/Jędrzej Stachura

Magazyny Gazpromu w Niemczech pustoszeją