PGNiG jak co roku uczciło rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2019, 18:00 Alert

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odsłoniło na terenie swojej siedziby flagę z symbolem Polski Walczącej upamiętniającą 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób spółka uczciła pamięć o Powstańcach, których wspiera także na co dzień w ramach programu „Rachunek wdzięczności PGNiG”.

Podczas uroczystości modlitwą oraz minutą ciszy uczczono pamięć poległych bohaterów. W obchodach na terenie warszawskiej gazowni wzięli udział szczególni goście – Powstańcy – Bronisław Maciaszczyk – kawaler Orderu Virtuti Militari, prezes Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Leonard Kapiszewski – Prezes Federacji Stowarzyszeń Weteranów i Sukcesorów Walk o Niepodległość RP oraz Halina Górka-Grabowska – Dama Orderu Virtuti Militari, żołnierz 27. Wołyńskiej DP Armii Krajowej.

fot. PGNiG

Przedstawiciele zarządów spółek Grupy Kapitałowej PGNiG oraz zaproszeni goście złożyli wieńce pod tablicą pamięci poległych pracowników gazownictwa, którzy zginęli w trakcie II Wojny Światowej. Następnie, na budynku głównym od ulicy Kasprzaka, została odsłonięta flaga z symbolem Polski Walczącej o 18 metrach długości i 23 metrach szerokości. Dzięki podświetleniu flaga będzie widoczna również w nocy. Warszawiacy będą ją oglądać przez 63 dni, aż do ostatniego dnia trwania Powstania. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jako polska firma mocno związana

z historią Warszawy, od 2016 roku realizuje adresowany do Powstańców Warszawskich program „Rachunek wdzięczności PGNiG”. Dzięki niemu kombatanci mogą ubiegać się o dofinansowanie do rachunków za gaz do 900 zł rocznie, co w praktyce oznacza, że wielu z nich nie płaci za gaz wcale. Do tej pory, do programu przystąpiło 570 Powstańców Warszawskich.

PGNiG