PGNiG niesie pomoc obywatelom Ukrainy

2 marca 2022, 17:30 Alert

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo razem z Fundacją PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego zorganizowało wsparcie dla punktów recepcyjnych działających przy polsko-ukraińskiej granicy. Do Lublina dotarły transporty wody oraz suchego prowiantu. Teraz ruszą one w drogę do punktów zlokalizowanych w Dorohusku, Dołhobyczowie, Hrebennem i Zosinie.

Siedziba PGNiG. Fot.: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl
Siedziba PGNiG. Fot.: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

– Społeczeństwo zjednoczyło się w chęci pomocy i okazania serca naszym ukraińskim braciom. W tej akcji uczestniczą też spółki Skarbu Państwa. Od razu, po wybuchu konfliktu, zwróciłem się do ich zarządów, aby zaangażowały swoje siły i środki w pomoc – powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Apeluję do Polaków o to, aby nie ustawali w pomocy. Dziękuję również ludziom wspaniałego serca, którzy codziennie okazują człowieczeństwo, wyciągają dłoń do naszych braci w cierpieniu, jak również wszystkim służbom i samorządom – dodał.

Działania GK PGNiG oraz Fundacji PGNiG SA im. Ignacego Łukasiewicza wpisują się w apel wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który zachęcił Spółki Skarbu Państwa do podejmowania tego rodzaju działań.

– PGNiG oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza odpowiedziały na apel wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o zaangażowanie w pomoc na rzecz obywateli Ukrainy. Cały czas jesteśmy w kontakcie i współpracujemy z władzą lokalną w województwach lubelskim i podkarpackim, by na bieżąco odpowiadać na zgłaszane zapotrzebowanie – podkreślił Robert Perkowski, wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych.

– Dzisiaj przekazujemy najpotrzebniejsze produkty – 20 tysięcy butelek wody oraz suchy prowiant. Na bieżąco reagujemy na zgłaszane zapotrzebowanie. Dla Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza nie ma dziś nic ważniejszego, niż niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w obliczu konfliktu zbrojnego – zaznaczyła Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

PGNiG solidarne z Ukrainą

Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG aktywnie angażują w pomoc obywatelom Ukrainy. PGNiG TERMIKA Energetyka Przemyśl działa na miejscu, gdzie na bieżąco zgłasza listę potrzebnych rzeczy. Wczoraj PGNiG TERMIKA odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie, przekazała dary, a wśród nich najpotrzebniejsze w tym momencie śpiwory i łóżka polowe.

– Jesteśmy nastawieni na długofalową aktywność. Wykorzystujemy nasze możliwości do udzielania wsparcia w skali trudnej do zorganizowania dla mniejszych podmiotów. W całej Grupie Kapitałowej PGNiG bieżąco monitorujemy sytuację i przygotowujemy kolejne działania. W obliczu tragedii, która dotknęła naszych sąsiadów, udzielenie pomocy jest naszym obowiązkiem – mówi Paweł Majewski, prezes PGNiG.

W Grupie Kapitałowej trwają także akcje pomocowe zainicjowane przez pracowników, którzy z potrzeby serca, organizują zbiórki leków i wyposażenia medycznego na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

PGNiG/Michał Perzyński