Odbicie Warszawy z rąk Gazpromu to dopiero początek. PGNiG OD zapowiada tysiąc autobusów CNG

8 maja 2019, 12:15 Alert
Henryk Mucha, prezes PGNiG OD na konferencji GAZTERM2018. Fot. BiznesAlert.pl
Henryk Mucha, prezes PGNiG OD Fot. BiznesAlert.pl

Prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha wystąpił podczas konferencji GAZTERM pod patronatem BiznesAlert.pl. Jego zdaniem wzrost atrakcyjności gazu w Polsce pozwoli stworzyć flotę 1000 autobusów CNG do 2023 roku.

– Gazomobilność jest faktem. Coraz więcej samorządów wybiera autobusy na gaz. To nie tylko Warszawa, ale Rzeszów, Tarnów, Tychy, czy kolejne aglomeracje zainteresowane napędem CNG. Mamy dziś 400 autobusów napędzanych CNG. Myślę, że w 2023 roku będziemy mieli 1000 takich autobusów. Wejście zerowej stawki akcyzowej na CNG na pewno ten proces przyspieszy – zadeklarował prezes Mucha. – Nie powinno być problemu z notyfikacją. Należy się spodziewać, że w ciągu kilku miesięcy ta stawka stanie się faktem i przyspieszy decyzję kolejnych samorządów.

– Wygoda, świadomość ekologiczna i koszty to elementy decydujące dziś o wyborze paliwa gazowego bądź innych rozwiązań, jak fotowoltaika, rekuperacja, czy pompy ciepła. Klienci wybierający te rozwiązania nie rezygnują z gazu. W tę stronę będzie podążać nasza oferta i nasze portfolio – powiedział prezes PGNiG OD.