PGNiG nie przejmie aktywów ciepłowniczych Taurona

29 stycznia 2021, 18:00 Alert

PGNiG nie przejmie aktywów ciepłowniczych Taurona. Spółka zrezygnowała z negocjacji prowadzonych od czerwca 2020 roku – informuje Tauron.

Fot. Tauron

Koniec negocjacji

– Otrzymaliśmy dziś informację, że PGNiG postanowił odstąpić od negocjacji, co przekłada się na formalne zakończenie tego procesu. Nie możemy sobie pozwolić na wydłużanie okresu niepewności i braku stabilności w tym obszarze. Nasza spółka ciepłownicza potrzebuje energicznych działań i podejmowania strategicznych decyzji na dynamicznie zmieniającym się rynku. Dla segmentu ciepłowniczego będziemy poszukiwać optymalnego modelu funkcjonowania z uwzględnieniem istotnych zmian makroekonomicznych i regulacyjnych – powiedział Jerzy Topolski, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem w Tauronie.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej ma duży wpływ na ograniczenie smogu w regionie. W 2020 roku Tauron Ciepło zrealizował inwestycje umożliwiające przyłączenie nowych odbiorców wykorzystujących łącznie ok. 30 megawatów mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu np. 10 tys. mieszkań – czytamy w komunikacie spółki.

Tauron/Jędrzej Stachura

Są nowe, niższe taryfy dystrybucyjne Enei i Taurona. Za energię zapłacimy jednak więcej