PGNiG Termika podtrzymuje zainteresowanie aktywami EDF

19 maja 2016, 16:15 Alert

(Polska Agencja Prasowa)

PGNiG Termika jest wstępnie zainteresowane złożeniem oferty na wybrane aktywa EDF w Polsce, jednak może nie zdążyć złożyć oferty w oczekiwanym przez sprzedającego terminie – poinformował dziennikarzy prezes PGNiG Termika Wojciech Dąbrowski.

– Podpisaliśmy list o poufności z EDF. Jesteśmy wstępnie zainteresowani wybranymi aktywami ciepłowniczymi, trudno jednak wyrokować czy złożymy ofertę. Nie sądzę żebyśmy ją złożyli w terminie oczekiwanym przez sprzedającego – powiedział prezes podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że termin złożenia ofert na aktywa EDF mija na początku czerwca.

Dąbrowski poinformował, że z jego wiedzy wynika, iż EDF chciałby sprzedać wszystkie aktywa jednocześnie. Prezes nie chciał powiedzieć, czy w takiej sytuacji PGNiG mógłby składać ofertę wspólnie z innym podmiotem.

PGNiG zakłada, że do połowy roku może przejąć od JSW spółkę SEJ.

– Jesteśmy w trakcie negocjacji, mamy nadzieję, że porozumienie nastąpi w szybkim terminie i że nabędziemy te akcje poszerzając portfel naszych aktywów. Mamy zamknięte główne uzgodnienia, proces trzeba formalizować – powiedział Dąbrowski o negocjacjach w sprawie przejęcia SEJ.

Prezes PGNIG Piotr Woźniak w środę dał do zrozumienia, że ta transakcja może zostać sfinalizowana do końca czerwca.

Poinformował, że spółka prowadzi też inne rozmowy w sprawie akwizycji, ale nie podał szczegółów.

Pytany czy PGNiG Termika mógłby być zainteresowany akcjami JSW odpowiedział: „nie przewidujemy zaangażowanie w aktywa stricte górnicze JSW.