PGNiG wśród faworytów Wood&Co na 2018 rok

8 grudnia 2017, 14:00 Alert

PGNiG, Play, AmRest, Alior, PKP Cargo oraz LiveChat są faworytami na 2018 rok – napisali analitycy Wood&Co. w strategii na przyszły rok. Spośród spółek określanych przez Wood&Co jako spółki dywidendowe, mianem top picks na 2018 r. określane są: Pekao, Handlowy, PZU, GPW oraz Play.

„Sprzyjające otoczenie makroekonomiczne zachęca nas do podtrzymania pozytywnego nastawienia do akcji europejskich rynków wschodzących w 2018 r. Jednakże, biorąc pod uwagę silne zachowanie rynków akcji w 2017 r. wolimy być bardziej selektywni. Podoba nam się Polska, Węgry i Rumunia w związku z silnym +momentum+ i umiarkowanymi wycenami” – napisano w strategii rynkowej Wood&Co na 2018 r.

Analitycy zauważają, że w tym roku indeks MSCI Poland radzi sobie lepiej od MSCI EM.

„Rok 2017 jest bardzo udany dla polskich akcji. Od początku roku, w ujęciu dolarowym i uwzględniając dywidendy, indeks MSCI Poland zyskał 54 proc., podczas gdy MSCI EM wzrósł o 36 proc. Pomimo solidnych wzrostów uważamy, że wyceny na polskiej giełdzie nie są nadmiernie wysokie. Spodziewamy się utrzymania +pozytywnego momentum+ na lokalnym rynku akcji w 2018 r. Uważamy natomiast, że w 2018 r. inwestorzy powinni być bardziej selektywni w odniesieniu do polskich spółek” – napisano w raporcie.

„Zarówno polskie blue chips, jak i +small-mid caps+ nie są zbyt drogie. Od początku roku WIG20 zanotował 30 proc. wzrost uwzględniający dywidendy (w walucie lokalnej), ale silna rewizja w górę (+27 proc.) prognozowanego EPS (zysku na akcję – PAP) sprawia, że oczekiwany 12-miesięczny wskaźnik P/E dla WIG20, utrzymuje się o prawie jedno odchylenie standardowe poniżej swojej pięcioletniej średniej. Dla małych i średnich spółek, sytuacja wygląda podobnie” – dodano.

Polska Agencja Prasowa