font_preload
PL / EN
Alert 20 lipca, 2018 godz. 12:05   
REDAKCJA

Orlen nie skreśla atomu, ale rozważa OZE

energetyka wiatrowa oze fot. Kacper Kowalski

Orlen analizuje możliwości budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Nie skreśla przy tym zaangażowania w budowę elektrowni jądrowej.

– Orlen nie skreśla atomu, ale nie planuje obecnie inwestycji w elektrownię jądrową – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wiesław Protasewicz, członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen.

Pytany przez dziennikarza BiznesAlert.pl członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen Wiesław Protasewicz o zaangażowanie się spółki w budowę instalacji jądrowej stwierdził, że przygląda się ona wszystkim wydarzeniom i informacjom medialnym dotyczącymi budowy elektrowni jądrowej. – Mieliśmy okazję, żeby się z nimi zapoznać. Obecnie nie planujemy inwestycji w energetykę jądrową. Wiemy, że dyskusja cały czas trwa. Ostatnio pojawiły się nowe liczby przedstawione przez ministerstwo energii. Będziemy to analizować – powiedział.

Dopytywany o inwestycje Orlenu w morskiej farmy wiatrowe stwierdził, że spółka analizuje możliwość budowy morskich farm wiatrowych o mocy 1200 MW. – Mamy ważną koncesje do 2020 roku. Będziemy starać się o jej przedłużenie. Jeśli zapadnie decyzja o budowie, to będzie to możliwe po 2023 roku – dodał Protasewicz.

Piotr Stępiński/Bartłomiej Sawicki